Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 444 18 83

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan Vize Randevusu için 444 18 83 ü arayabilirsiniz

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan Vize Randevusu için seyahat edeceğiniz Bulgaristan ülkesinin konsolosluğundan randevu almak gerekir. Birden fazla başvuru varsa, randevu ayrıca talep edilmelidir. Bulgaristan vize başvurusu başvurularının, ayrılış tarihinden üç aydan daha fazla bir süre öncesine kadar sunulamayacağını öngörülür. Bulgaristan vizesinin işlenmesi için geçen ortalama süre genellikle 10 iş günüdür. Firmamızdan da bu konuda bilgi alabilirsiniz. 444 18 83 ile Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 'ni arayabilirsiniz. Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi iletişim sayfasından da bize ulaşabilirsiniz.

Ancak ek belgelere ihtiyaç duyulursa bu süre artırılabilir. Sadece konsolosluk tarafından belirtilen belgelerin toplanmasının, bu belgelerden bazılarına sahip değilseniz veya güncel değilse, birkaç hafta sürebileceğini unutmayın. Bu nedenle, talebinizi yerine getirmek için bu belgeleri toplamanız ve seyahatinizden minimum 30 gün önce randevu almanız önerilir. Ancak tekrar ediyoruz, seyahat etmek istediğiniz tarihten en fazla 90 gün önce vize talep edilmelidir.

Vizeniz ile Daha Fazla Ülke Ziyaret Etmek

Daha fazla ülke ziyaret etmek istiyorsanız, en uzun süre bulunacağınız ülkenin büyükelçiliğine Bulgaristan vize randevu başvurusunda bulunmalısınız. Bu ülkelerdeki kalış süreleri aynı olacaksa, başvurunuzu Schengen bölgesinin ilk giriş yapacağınız ülkesinin konsolosluğuna ibraz etmeniz tavsiye edilir.

Seyahat edeceğiniz ülkenin ikamet ettiğiniz ülkede büyükelçiliği veya konsolosluğu bulunmuyorsa, vizenizi gideceğiniz ülkenin temsilcisi olan Schengen bölgesindeki başka bir ülkenin büyükelçiliği veya konsolosluğunda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bir Ekvadorlu Quito'da yaşıyor ve Bulgaristana seyahat etmek istiyor. Ancak bu ülkenin Ekvador'un başkentinde bir konsolosluğu veya büyükelçiliği yok. Quito'daki Türkiye Başkonsolosluğu Bulgaristan temsilcisi olduğundan, başvurunuzu inceleyecek ve vizenizi verecek olan kurum olduğu için vizenizi işleme almak için gitmeniz gereken yer olacaktır.

Bulgaristan vize randevu talebini online olarak yapabilmenize rağmen, kısa bir görüşme yapabilecekleri için evrakları teslim etmek için konsolosluğa şahsen gitmeniz gerekebileceğini unutmayın.

Bulgaristan'a Seyahat İçin Gerekli Şartlar ve Prosedürler

Bir kişi, seyahat belgesi veya eşdeğeri bir belgenin yanı sıra vize sahibi ise Bulgaristan Cumhuriyeti'ne girebilir. Vize etiketi, süresi dolmuş bir seyahat belgesine de yerleştirilebilir. Kısa süreli seyahat ediyorsanız, Bulgaristan'a seyahat etmeden önce, Bulgaristan vize randevusunu alıp gerekli tüm vize ve belgelere sahip olduğunuzdan emin olun, aksi takdirde girişiniz reddedilecektir. Bulgaristan'a gelen tüm ziyaretçiler, varışlarından itibaren beş gün içinde yerel polis karakoluna kaydolmalıdır, bu sadece kaldığınız yerin adresini, adınızı ve pasaport bilgilerinizi (numara ve son kullanma tarihi) sağlamayı içerir.

Bir otelde veya misafirhanede kalıyorsanız, polis araması normalde otomatik olarak gerçekleşir, ancak özel olarak veya arkadaşlarınızla birlikte ev kiralıyorsanız kayıt yaptırmayı unutmamalısınız. Kaydolmadan sadece birkaç gün kaldıysanız çok bir sorun olmayabilir, ancak birkaç hafta kaldıysanız, büyük bir para cezasından (veya önemli rahatsızlıklardan) sorumlu olabilirsiniz.

Bulgaristan'daki Yabancıların Kaydının Tutulması ve Vize Çeşitleri

Yerel büyükelçiliğinize veya konsolosluğunuza kaydolmanız tavsiye edilir, bu genellikle zorunlu değildir, ancak çoğu büyükelçilik ciddi bir kaza veya doğal afet durumunda Bulgaristan'daki ülkelerinin vatandaşlarının kaydını tutmak ister. Kişisel belgeler, seyahat nedeninize bağlı olacaktır, ancak asla eksik olamaz, geçerli pasaportunuz ve ilgili vizeniz yoksa, bu durumda başka bir kimlik belgesi de taşıyabilirsiniz.

Kısa süreli vize (Tip C), Bulgaristan'a bir veya birden fazla giriş için ve ilk giriş tarihinden itibaren hesaplanan herhangi bir altı aylık süre içinde 90 günü aşmayan bir süre için kısa süreli vize verilir. Kısa süreli çok girişli vize, Bulgaristan Cumhuriyeti için yürürlükte olan uluslararası bir anlaşmada veya Bakanlar Kurulu kararında aksi belirtilmedikçe, 12 ayı geçmeyen bir süre için geçerli olabilir.

Kısa süreli kalış süresi, giriş tarihinden itibaren hesaplanan 90 günü aşamaz, bu süre insani nedenlerle idari kontrol hizmetleri tarafından uzatılabilir. Bulgaristan vize çeşitlerinden C vize türleri, bu vize türü Bulgaristan'daki yakın arkadaşlarını ve ailesini ziyaret etme eğiliminde olan kişileri kapsar. Bu, bir yabancının Bulgaristan Cumhuriyeti'ne özel ziyareti için verilen bir vize çeşididir.

Bulgaristan Ticari ve Diğer Amaçlarla Kullanılan Vizeler

İş vizesi, bu vize türü Bulgaristan'ı ticari amaçlarla iş amacıyla ziyaret etme eğiliminde olan kişileri kapsar. Kültürel, spor, bilimsel veya eğitim faaliyetleri için vize, bu vize türü Bulgaristan'ı kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmak veya eğitim amacıyla ziyaret edenleri kapsar. Örgütlenmemiş turizm, bu vize kategorisi Bulgaristan vize randevuları sırasında için belgeleri kendi başlarına hazırlayan ve sunan başvuru sahipleri içindir.

Organize turizm, bu vize kategorisi bir seyahat acentesi aracılığıyla vize için belge hazırlayan ve sunan başvuru sahipleri içindir. Çoklu C vizesi, Bulgaristan topraklarına birkaç kez girme hakkı verir. Bir yıla kadar veya istisna olarak beş yıla kadar geçerlilik süreniz olabilir. Firmamızdan vize ile ilgili hizmet alabilirsiniz.