Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 444 18 83

Ziyaret & Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan Ziyaret & Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

Bulgaristan Akraba Ziyaret & Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan Akraba Ziyaret & Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ziyaret & Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar listesine buradan ulaşabilirsiniz. Bulgaristan'da bulunan akrabalarını ya da yakınlarını ziyaret etmeyi isteyen bireyler önce evrak hazırlamalıdır. Bulgaristan ziyaret, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak Bulgaristan ziyaret vizesi başvurusu yapması gerekir. Bulgaristan ziyaret vizesi, kısa zamanlı Bulgaristan vizesi kategorisinde yer alıyor. Bulgaristan Konsolosluğu'na aile ziyareti vizesi için yapılmış olan başvurulardan Bulgaristan yabancılar şubesi onaylı davetiyenin sunulması gereklidir. Bulgaristan aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak bireyler bazı evrakları hazırlayarak başvuru sırasında sunması gereklidir.

Bulgaristan'da gerekli kurumlar tarafından başvuran kişi adına düzenlenmiş davet mektubu ibraz edilmesi zorunludur. Ziyaret vize başvurusu yapılabilmesi için başvuran kişi adına kesinlikle bir davet belgesi hazırlanmış olması gerekir. Bu davetiye Bulgaristan yabancılar şube onaylı olması ve davet edilmiş olan bireyin bilgileri eksik olmadan yazılması gereklidir. Başvuru sahibi yolculuğu sırasında davet belgesini yanında bulundurmak zorundadır. Bunların beraberinde seyahat belgesi, meslek durumunu kanıtlayan evraklar, çalışmış olduğu şirket evrakları, seyahati esnasında masraflarını karşılayacağına dair kanıtlayıcı belge evrakları eksiksiz olması gerekir.

Bulgaristan Ziyaret Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan ziyaret, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar hazırlanınca vize başvuruları konsolosluk tarafından tayin edilmiş kurum aracılığı ile yapılıyor. Başvuru sahipleri işlemlerini talep ettiği aracı, kurum aracılığı ile yapabilir. Yolculuklar için şart olan ve Bulgaristan'da geçerli olan seyahat sağlık sigortaları da aracı kurum aracılığı ile temin edilir. Aile arkadaş ziyareti vize başvuruları kısa zamanlı Bulgaristan vize çeşitlerine dâhildir. Başvuru sahipleri ziyaret vizesi işlemlerini bitirmek için kesinlikle Bulgaristan'da yaşayan yakınlarından gelecek bir davetiye mektubuna ihtiyacı vardır. Davetiye bulunmadan ziyaret vize başvuruları yapılamaz.

Bulgaristan Ziyaret Vize Fiyatı

Bulgaristan'a yapılacak olan yolculuklar için Bulgaristan ziyaret, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar  her başvuru sahibinin kendi durumlarına uygun olanları hazırlaması ve vize giderlerini ödemesi gerekir. Vize fiyatları konsolosluk harcı, konsolosluk birimlerine ve aracı firma ücreti ile ilave hizmet fiyatlarından oluşur. Ziyaret vizesi başvuruları için başvuru merkezi aracılığı ile yapılan işlemler esnasında ödenecek olan ortalama hizmet bedelleri şu şekilde sıralanır.

  • Konsolosluk vize harcı 60 euro
  • Vize başvuru merkezi fiyatı 25 Euro
  • Vize başvuruları için Bulgaristan'a özel seyahat sağlık sigorta ücreti seyahat zamanına ve başvuru sahibinin yaşına göre sistem tarafından belirlenmektedir.

Bulgaristan Ziyaret Vize Başvurularının Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Bulgaristan ziyaret, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar  verildikten sonra kısa zamanlı Bulgaristan vizeleri yaklaşık olarak 10 iş günü içinde çıkabilir. Bu sürenin uzun ya da kısa olması konsoloslukların insiyatifinde, uzayıp kısalabilir. Vize başvuru sahipleri yolculuklarına en erken olarak 3 ay, en geç ise 15 gün öncesinden başvuru yapması gerekir. Seyahatte 3 aydan daha uzun bir süre kalma söz konusu ise başvurular kabul edilmeyecektir.

Ziyaret vizesi almak için yapılmış olan başvuruların sonuçlanma süreleri başvuru yapılmış olan konsolosluk vize bölümünün yoğunluğuna bağlı olarak da değişebilir. Başvuru yapılmış olan aracı kurumların vize başvuru sonuçlanma zamanları ve sonucuna herhangi bir etkisi bulunmaz.

Vize Başvuru Formu 

Bulgaristan ziyaret, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar  içinde en önemli olan evraklardan birisi de başvuru formudur. Başvuru formları bireylerin seyahat amaçlarını açık bir şekilde belirttiği kişisel bilgilerini alakalı birime sunduğu resmi bir belgedir. Başvuru sahipleri yolculuk amacına uygun olarak başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmalı ve hatalı ya da eksik bilgilere yer vermemesi gerekir.

Yapılan başvuruyu değerlendirme işlemleri konsolosluk birimleri tarafından dikkatli bir şekilde yapıldığından, bireylerin forumlarını yolculuk amaçlarına uygun olarak doldurmuş olması gerekir. Davet eden birey bilgileri, başvuru formunda gerekli olan bölümlere eksik ve hatasız olarak belirtilmiş olması gerekir.

Aile Ve Akraba ziyaret Vize Başvurularının Reddedilmesi

Bulgaristan'a yapılacak olan ziyaret içerikli yolculuklar için başvuru sahiplerinin gerekli olan bütün vize şartlarını yerine getirmesi gerekir. Vize başvurusu için talep edilen Bulgaristan ziyaret, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar eksik olmadan hazırlanmalı ve vize fiyatları tam olarak verilmesi gereklidir. Bulgaristan ziyaret vizesi başvuruları için her şart yerine getirilmiş olsa da konsolosluk birimlerinin yapılan başvuruyu reddetme hakkı bulunur.

Bulgaristan konsoloslukları yapılan başvuru ve sunulan evraklar kapsamında değerlendirilir ve bir sonuca bağlanmış olur. Yapılan başvuruda ret cevabı alması durumunda başvuru sahibine red mektubu iletilir. Kişilere yapılan vize başvuru ödemeleri için bir iade söz konusu değildir. Vizenin red cevabı alması tekrardan başvuru yapamayacağı anlamına gelmez. Başvuru sahibi yolculuğuna dikkatli bir şekilde planlayarak ve evraklarını temin ederek firmamızdan destek alabilir ve her zaman tekrardan bir başvuru yapabilir.