Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 444 18 83

Bulgaristan Vize

Bulgaristan Vize İçin Doğru Adres

bulgaristan vize

Bulgaristan Vize ile ülkemizdeki vatandaşlar zaman zaman diğer ülkeleri gezmeye gitmeyi ister. Özellikle konum olarak yakın olan yerler, her zaman daha cazip gelir. Bunlardan biri de Bulgaristan’ dır. Hem gezi amaçlı hem de iş amaçlı birçok nedene bağlı olarak gidebilmek için, Bulgaristan vize gerekir. Bulgaristan konum olarak Türkiye’ye yakınlığı ile bilinir. Çoğu kişi ise vizeyi nasıl alacağı ya da ne kadar ücret ödeyeceği ile ilgili soruların cevabını merak eder.

Merak ettiğinizi birçok detayı yazının devamında bulabilirsiniz. Bulgaristan vize almak için hangi evrakların gerekli olduğunu, ödenecek miktar, gidiş amacına bağlı hangi evrakların gerekli olduğu gibi detaylar başvuru sürecinde oldukça önemlidir. Özelikle evraklar kesinlikle eksik olmamalıdır. Her şey tamamlandıktan sonra, Bulgaristan Başkonsolosluğu ve ya Büyükelçiliği sürecin devamını getirir ve sonuçlandırır.

Bulgaristan Vizesi Süreci Nasıl İlerler?

Bulgaristan vize ile gidilen bir ülkedir. Bunun için de bazı süreçlerden geçmek gerekir. Vizeyi alabilmek için ilk olarak, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu' ndan bir başvuru süreci ile ilgili detayları öğrenilmesi gerekir. Ardından resmi web sitesine giriş yaparak, başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Bundan sonra vize işlemleri başlayabilir. Gitme maksadı oldukça önemlidir. Evraklar bu durumlara göre değişebilir. Ayrıca pasaport bilgileri eksiksiz şekilde büyük harfler ile doldurulmuş olmalıdır. En son bilgiler girildikten sonra, ıslak imza kullanılması gerekir. Bu süreçlerin ardından randevu alınır ve randevu günü geldiği zaman, belgeler eksik olmadan, ilgili merkeze iletilir. Biyometrik girişler yapılır ardından kişinin dosyası Konsolosluğa onaya gönderilir.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Fiyatları Nelerdir?

Bulgaristan vize almak için, başvuru ücretinin ödenmesi gerekir. Hangi sebeple gidildiğine bağlı olarak, fiyatlar değişiklik gösterebilir. Yine vize süresi de ücretler üzerinde etkili bir faktördür. Güncel bilgilerin gerektiği şekilde, başvuru ücretlerinin zamanında yatırılması gerekir. Yatırılmama gibi bir durumda onaylanması söz konusu değildir. Şu detay da önemlidir. Eğer başvuru herhangi. Bir sebebe bağlı olarak ret almışsa, yatırılan ücret, kişiye tekrar verilmez.

Bulgaristan Vize İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Bulgaristan vize için gerekli olan evraklar su şekildedir;
• Bulgaristan için gerekli vize başvuru formu
• 2 sayfası boş ve vize tarihinden sonra geçerliliği 3 ay devam eden pasaport
• 2 tane Biyometrik çekilmiş olan  3x5 - 4x5 ölçülerinde vesikalık fotoğraf
• Son 3 ayı kapsayan ve ıslak imza atılmış olan, kişiye ait olan kaşeli maaş bordrosu
• Belirlenmiş ücret üzerinden bankadan alınmış olan, banka hesap özeti.
• Konaklama ve ulaşım ile ilgili bilgiler
• Kimlik kartının arka ve ön fotokopisi
• QR kodlu E-Devlet'ten alınmış nüfus kayıt örneği

Gerekli olan evraklardır. Bu evraklar, tüm gidiş amaçları için gereklidir. Vize almayı düşünenler, bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazır bulundurmalıdır. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar listesine buradan da ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Almak İçin Başvuru Şartları

Ülkemizden Bulgaristan vize başvurusu yapılabilmesi için, en önemli şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmasıdır. Ayrıca evraklar da tam olmalı, bilgiler doğru şekilde doldurulmalıdır. Vize başvurusu yapan kişinin ıslak imzası şarttır. Ailecek bir gezi düşünülüyorsa, herkes için ayrı ayrı evrak hazırlanıp, harç yatırılması gerekir. Tüm bunlar yerine gelirse, 15 gün içerisinde onaylanır. Bazen iş yoğunluğuna göre 2 haftaya da çıkabilir.

Bulgaristan Vizesi Red Durumu Olabilir mi?

Vize başvurusu onaylanma durumu olduğu gibi bazen bazı şartlara uyulmazsa, reddedilme gibi bir durumda yaşanabilir. Böyle bir durumda yatırılan harç ücreti iade edilmediği gibi, evraklar da verilmez. Bunları geri talep etme gibi bir durum söz konusu değildir. Her başvuru yapıldığı gibi yeniden evrak hazırlanıp, başvuru ücretinin yatırılması gerekir.

Daha önce vize alan biri, sonradan alamayabilir. Karar konsolosluğa bağlıdır. Bulgaristan için vize almak isteyenler, detayları ve süreci çok iyi bir şekilde öğrenmelidir. Ona göre belgelerini ve parasını hazırlamalıdır. Bunun için ofisimizden detaylı bilgi aldıktan sonra sonra, başvuru yapmak daha doğru olacaktır. Her türlü sonuç çıkması da muhtemeldir. Genelde süreç yakından takip edilip, şartlar sağlanırsa, herhangi bir sorun çıkmayacaktır.