Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 444 18 83

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi için doğru adres...

bulgaristan vize

Bulgaristan Vizesi ile Türkiye’den vatandaşların çoğu, Bulgaristan' ı ziyaret etmeyi ve gezmeyi ister. Ülkeler konum olarak birbirine yakındır ve bu da önemli bir sebeptir. Bulgaristan' a gidilebilmesi için, vize alınması gerekir. Vatandaşlar, nasıl gideceklerini, vize ücretinin ne kadar olduğunu ve vizenin nasıl alınacağını ile hangi belgelerin lazım olacağını merak ediyor. Firmamızdan Bulgaristan Vizesi konusunda bilgi alabilirsiniz. 444 18 83 ile Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 'ni arayabilirsiniz. Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi iletişim sayfasından da bize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vizesinin alınması için gerekli olan evraklar ve ödenecek tutar, gidiş maksadına bağlı olarak farklılık gösterir. İstenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanması başvuru sürecini daha hızlı hâle getirecektir.  Belgelerin hepsi, tamamlandıktan sonra Bulgaristan Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından geri kalan süreç hızlı bir şekilde halledilir.

Bulgaristan Vizesini Alma Süreci Nasıldır?

Bulgaristan vizesiyle, İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu ve ya Büyükelçiliği tarafından sağlanır. İlk olarak, Resmî web sitesinde yer alan sayfasında bulunan başvuru formunu doldurulması gerekir. Daha sonra da işlemlere başlayabilirsiniz. Ayrıca gidiş amacınız neyse, turistik, resmi, ticaret veya eğitim amaçlarına uygun olacak diğer evrakların da hazırlanması gerekir. Sonrasında ilgili dil ile kişinin pasaportunda yer alan bilgiler büyük harfler ile formda hatasız olarak doldurulmalıdır.

Tüm bilgiler girildikten sonra ıslak imza ile evraklar hazır bir hâle getirilmelidir.  Sonraki süreçte, internet üzerinden randevu alınması gerekir. Randevu tarihi geldiğinde yetkili vize başvuru merkezlerine dosya ulaşmış olmalıdır. Biyometrik girişlerin de gerçekleşmesinin ardından, dosya konsolosluğa gönderilir ve onay verilmesi beklenir.

Bulgaristan Vizesinin Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vizesinin başvuru ücreti Euro üzerinden ödenmelidir. Ziyaretçinin gitme sebebi ve alacağı vizenin süresi gibi faktörler ücretlerin değişmesini sağlar. Güncel bilgilere ulaşarak buna göre vize ücretinin zamanında yatırılması önemlidir. Yatırılmazsa, onay süreci başlamaz. Şunu da bilmek gerekir ki herhangi bir nedene bağlı olarak, vize başvurusu reddedildi ise başvuru ücreti tekrar iade edilmez.

Bulgaristan Vizesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Bulgaristan vizesini alabilmek için şu evraklar gereklidir;

  • Bulgaristan vize başvuru formu
  • 2 sayfası boş olan, son 10 yıl içerisinde ve vize tarihinden sonra 3 ay geçerliliği devam eden pasaport
  • 2 adet vesikalık fotoğraf( Biyometrik)
  • Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve mühürlü, kişiye ait maaş bordrosu
  • Belirtilen miktar üzerinden şahsi olarak bankadan alınan banka hesap özeti
  • Ulaşım ve konaklama rezervasyon ile ilgili detaylar
  • Arkalı ve önlü kimlik fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

İstenen bu evraklar, her türlü gidiş amacı için uygundur. Yani turistik, eğitim veya başka bir amaçla Bulgaristan’ ı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız,  vize almak için bu belgelere ihtiyacınız vardır.

Bulgaristan Vizesine Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye’den yapılacak Bulgaristan vizesine başvurusu yapmak için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir. Bunun yanında gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvuru formunda mutlaka kişinin ıslak imzası yer almalıdır. Randevu tarihi geçtikten sonra gönderilen başvuru dosyası geçerli sayılmaz. Eğer aile şeklinde gidiş yapılacaksa, bütün fertlerin ayrı ayrı vize başvuru ücretini yatırması gerekir. Tüm şartları yerine getirdikten sonra, sonra vize başvurusu ortalama 4-7 gün içerisinde onaylanır. Eğer yoğunluk varsa,  göre bu süreç en fazla 15 günü bulabilir.

Bulgaristan Vizesinin Red durumu Olursa Ne Yapılmalıdır?

Bulgaristan’a vize başvurusu yapıldığı zaman, her zaman olumlu sonuç çıkmayabilir. Bazen reddedilme gibi durumlar da yaşanabilir. Bu bazı nedenlere bağlıdır. Bulgaristan Konsolosluğu ya da Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından bir ret sonucu geldiyse, vize için yatırılmış olan harç bedelleri geri iade edilmez. Bankaya yatırılan bir para tek kullanımlıktır. İade etme gibi bir durum söz konusu olmadığı için, iade talebi de yapılmaz.

Yine vize başvurusu için lazım olan evraklar da vatandaşa geri iade edilmez. Bundan dolayı Bulgaristan vizesine yapılan her başvuru için, sıfırdan evrak hazırlaması ve harç yatırılması gerekir.  Daha önce vize almaya hak kazanmış birisi, yeniden vize alamayabilir.  Bunun nedenleri değişiklik gösterir. Son kararı hem zaman, son olarak Bulgaristan Konsolosluğu verir.  Eğer vize almanız gerekiyorsa, önceden mutlaka bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Hem evraklar, hem fiyat konusu hakkında detayları öğrenmek işinizi daha kolay bir hale getirecektir.  Çıkan olumlu ya da olumsuz sonuca da her zaman hazırlıklı olmak gerekir.