Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 444 18 83

Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu

Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu konusunda 444 18 83 ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

KURYE İLE BULGARİSTAN VİZE BAŞVURUSU

Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu konusunda 444 18 83 ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu yapmaya karar verdiniz. Özellikle pandemi dönemi göz önüne alındığında evden çıkmadan vize başvuru yapmak avantajlı görünüyor. Peki, Bulgaristan vize başvurusu ile ilgili gerekli bilgilere sahip miyiz? İlk önce Bulgaristan ve Türkiye arasındaki vize antlaşmaları ve şartlarını, gerekli bilgileri çok iyi bilmemiz gerekir. Endişelenmeyin sizin için gerekli tüm bilgiler ve sorularınızın cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Zor dönemler geçirdiğimiz bu zamanda Bulgaristan vize başvurusunu kurye ile yapılması sandığınız kadar zor ve karmaşık değil. Firmamızdan Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu konusunda bilgi alabilirsiniz. 444 18 83 ile Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi 'ni arayabilirsiniz. Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi iletişim sayfasından da bize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu Bulgaristan ile Türkiye arasındaki vize anlaşması gereği Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ile Türkiye’de kalıcı oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları ülkeye seyahat edebilmek için bu vizeyi almak zorunda. Vize işlemi genelde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğuna ya da Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğine  başvuru yapılarak sağlanır.

Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile sadece kısa süreli vize alımlarına yardımcı olur. Örneğin Kısa süreli Bulgaristan Turistik Vizesi, Bulgaristan Ticari Vizesi, Bulgaristan Transit Vizesi ve Bulgaristan Aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile sağlanır.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Bölgeleri

Kurye ile Bulgaristan vize başvurunuzu yapmayı istediniz ve tabi ki önce hangi bölge ile irtibata geçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bazı bölge konsoloslukları sadece o bölgede ikamet eden vatandaşların vize işlemlerine bakar bu yüzden hangi bölge konsolosluğu ile irtibata geçmeniz gerekir bunun hakkında bilgi edinmelisiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede hizmet veren bir konsolosluk yoksa Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Türkiye'de bulunan Bulgaristan konsoloslukları sırasıyla;

  • Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği
  • Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan vizesi için Edirne Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan Bursa Konsolosluğu olarak sıralanır.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Kurye ile Bulgaristan vize başvurusunda öncelikle hangi belge ve evrakları hazırlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca kısa ya da uzun süreli vize, davetiyeli, davetiyesiz vize için farklı evraklar istenir. Bulgaristan Konsolosluğu bu vizeler için ek evraklar isteyebilir.

Güncel fotoğraf; son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Daha önce pasaportta kullanılmış fotoğraflar kabul edilmiyor.

Pasaport süresi; Talep edilen Bulgaristan vizesinin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olmalıdır.

Banka hesap hareketleri; son 15 gün içinde alınmış ve mutlaka hesapta Bulgaristan'da kalacağınız her gün için belirtilmiş miktar da Euro bulunmalıdır. Hesaplardaki mevcut bakiyenin mutlaka seyahat masrafını karşılaması gerekir.

Unutmayalım ki Bulgaristan vizesi alınması Bulgaristan'a giriş yapılması demek değildir. Bulgaristan polis ve memurları ülkeye giriş izni vermeme yetkisine sahiptir. Bulgaristan vizesini tekrar almak için yeni başvuru yapmak ve yeniden harç yatırmak gerekir. Harçlar kişi sayısı ve yaşına göre değişkenlik gösterir.

Kısa Ve Uzun Süreli Bulgaristan Vize İşlemleri

Kurye ile Bulgaristan Vize Başvurusu için vize başvurunuzu vize türüne göre belirlemeniz gerekir. Mesela C vize kısa süreli vize başvurusudur ve Vize Başvuru Merkezlerine yapılır. Bulgaristan Vize türleri çok girişli veya tek girişli olabilir. Mutlaka Vize Başvuru Merkezlerine giriş sayılarını belirtmeniz gerekir. Firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 444 18 83 ile bize ulaşabilirsiniz.

Vize giriş sayısı başvuranın ülkeye kaç kere girebileceğini gösterir. Tek girişli vize alan kişi ülkeye bir defa giriş yapabilir. Ülkeye tekrar giriş yapmak isterse ayrıca bir vize başvurusu daha yapması istenir. Giriş sayısı ve vizenin geçerlilik süresine dair kararın Bulgaristan Başkonsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından alınacağı unutulmamalıdır.

Bulgaristan Vizesinin Süresini Uzatma ve Düzeltme

Bulgaristan vize başvurusu yapmadan önce Bulgaristan vizesini hangi süreyle almayı istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bulgaristan vizesi için konsolosluk tarafından süre verildi ve siz bu süreden daha kısa sürede dönmek zorunda kalabilirsiniz. Ya da otel rezervasyonu, uçak bileti gibi tarihlerin uymadığı durumlarda Bulgaristan Konsolosluğu'na, Bulgaristan Büyükelçiliği’ne ya da Vize Başvuru Merkezi’ne sürenin düzeltilmesi talebi ile başvuru yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemler size uzun ve zahmetli gelebilir. Kafanız karışmış ve birçok soru işareti ile dolu olması da muhtemel. Fakat Bulgaristan vize için bunlar sizi korkutmasın. Vize Başvuru Merkezi olarak sizler için bütün adımları takip edip, size en iyi hizmeti sunmaktayız. Sizin için gerekli evrakların toplanmasından Konsolosluğa iletilmesine ve Bulgaristan vizesinin alınmasına kadar bütün işlemlerde yanınızda en iyi hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.